Doktora Sorun
Adınız Soyadınız, Telefon Numaranız ve E-Posta adresiniz yayımlanmayacaktır.
Harun Bey,
Sizin MR raporunuzda belirtilen ödemin nedenini araştırmak lazım. Ameliyatlık bir durum yok ama en azından instabiliteye bakmak lazım. Bunu da dinamik fonksiyonel bel röntgeni ile anlarız.
Sizin bol bol yüzme ve egzersiz yapmanız yeterlidir.
Ciddi bir durum yok. Hidrasyon yani sıvı içeriğinde azalma başlamış.
Selamlar,
Belinizde ufak tefek fıtıklar var. Ama en önemli olanı en alt kısımdaki bel kayması. İyi bir muayene ile değerlendirmek lazım
küçük bir boyun fıtığı diyebiliriz. İlk planda bol bol yüzme ve egzersiz öneririm. Olmazsa Fizik tedaviden destek alırsınız.
Gülnur Hanım,
Sizin enfeksiyon hastalıkları uzmanı tarafından bir değerlendirmeye tabi olmanızı öneririm. Brucella veya diğer enfeksiyona neden olabilecek bir odak aranmalı.
Elif Hanım,
Artık bel veya boyun fıtıkları yaşa bakmıyor. Ciddi fıtıkları bu yaşlarda görüp MİKRODİSKEKTOMİ ile ortadan kaldırıyoruz. Sizin muayene ile birlikte filminizi de inceleyerek net bir yorum yapabilirim.
Halk arasındaki tabiri ile patlamış bir bel fıtığının var ve ameliyatlık. En kısa sürede gelin, MİKROCERRAHİ teknik ile MİKRODİSKEKTOMİ ameliyatı yapalım.
Nermin Hanım,
Sizin oldukça ilerlemiş iki adet boyun fıtığınız var. Hastalığın ismi servikal disk. Tedavi için size ameliyat öneriyorum. Bunun için olmazsa olmaz kural MİKROCERRAHİ teknik ile MİKRODİSKEKTOMİ. Gelin, ne gerekirse bekliyorum. 0.505.623 49 09 asistanımın numarası.
Sizi mutlaka bu fıtıklarınızdan dolayı Fizik Tedavi Uzmanı görüp programa almalı. İlerlemesi halinde ameliyat gerektirir.

Online Randevu